Nepamirškit marketingo, kai vystote produktą

Pakankamai dažnai susiduriu su situacija, kai naujo verslo kūrėjai (arba nauji vadovai) investuoja krūvą pinigų į produkto vystymą, įmonės infrastruktūrą ir visus kitus reikalus, o marketingo sprendimus, jeigu apskritai suplanuoja, tai palieka pačiai pabaigai.

Tarsi būtų visiškai nesvarbu, kaip tikslinė auditorija sužinos apie produktą, pradės juo domėtis bei svarstys apie pirkimą. Nelabai mąstoma apie komunikaciją ir teigiamą įspūdį, nes svarbiausia – tiesiog kaip nors startuoti.

Dažniausiai pirkėjų iš dangaus neprikrenta, o draugai visko nupirkti nepajėgia, todėl situacija pasidaro gana sudėtinga. Tampa akivaizdu, kad “dabar jau reikės kažką daryti”. Todėl verslininkai ar vadovai imasi marketingo.

Kai kurie nusprendžia, jog marketinginius sprendimus priiminės patys, kai kurie – ieško pagalbos. Įdomiausia šioje vietoje yra logika, kuria vadovaujasi su marketingu mažai susidūrę žmonės. Jiems marketingas – tai išlaidos, todėl jie sako: “Kol kas nelabai turiu pajamų, todėl kol neturiu pinigų, reklamai skirsiu nedidelį biudžetą, bet kai tik rezultatai pagerės, biudžetą iš karto didinsim”.

Bet pala. Kaip gali pagerėti rezultatai, jeigu vienam svarbiausių pardavimo garantų praktiškai neskiriame dėmesio.

Labai panašiai skambėtų “aš pradėsiu taupyti pinigus tada, kai pas mane jų liks, bet pas mane jų nelieka, todėl kol kas netaupysiu. Dabar atsidėsiu kelis centus, bet ateityje tai tikrai taupysiu labiau”.

Marketingas privalo būti investicija, o ne išlaidos. Nereikia sakyti “kol kas padarykime ką nors paprastesnio, nes kažkada, kai turėsim daug pinigų, tai padarysim tokią kampaniją, kad ojojoi”.

Marketingas nebūtinai turi būti brangus, marketingas turi būti protingas, racionalus ir efektyvus. Neabejoju, kad bet koks produktas (ar verslas), kuris nori sėkmės, privalo investuoti į marketingą. O jeigu tai naujas produktas ar verslas, tuomet kaip tik turime skirti išskirtinį dėmesį bei itin aktyvią marketinginę kampaniją. Priešingu atveju, ir toliau nematysime rezultatų bei sakysime, kad marketingas – tai tiesiog išlaidos. O juk mes žinom, kad tai netiesa.

Šias Arijaus Žako   mintis užmačiau https://www.facebook.com/arijuszakas/posts/10157616698135545?pnref=story


Posted

in

by

Tags:

Comments

One response to “Nepamirškit marketingo, kai vystote produktą”

  1. ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ Avatar

    I like the helpful info you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly.
    I am quite sure I’ll learn a lot of new stuff right here! Good luck for the next! http://detective-greece.gr/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *