Kuba BTC ir afganistano įšaldytos lėšos

Per translate:

Visi procesai globaliame pasaulyje taip pat yra globalūs. Salvadoras pristato „Bitcoin“ kaip šalies teisėtą mokėjimo sistemą.

Dabar Kuba, po gerai žinomų įvykių prieš mėnesį, nusprendžia kriptovaliutas paversti teisėta mokėjimo priemone.

Tačiau Kuba ir Salvadoras yra skirtingos šalys. Jei Salvadoras, kurio nacionalinė valiuta yra JAV doleris, nepatiria jokio sankcijų spaudimo iš Amerikos, tai Kubai taikomos griežtos JAV sankcijos. Šalis turėjo laikinai nustoti priimti bankų indėlius JAV doleriais dėl griežtų buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo nustatytų apribojimų.

Nacionalinė pinigų sistema žlunga, tačiau Kubą skatina gausūs pervedimai iš JAV gyvenančių Kubos piliečių artimųjų. Dabar tokie pervedimai tapo neįmanomi.

Natūralu, kad įvesdami kriptovaliutą į teisėtą apyvartą, Kubos valdžia tikisi didelių pajamų iš šalies iš emigrantų, taip pat iš tradicinio Kubos eksporto, kurį dabar sunku apskaičiuoti dėl sankcijų.

Kubos centrinis bankas nustatys kriptovaliutų operacijų apskaitos taisykles. Taip pat tikimasi, kad Kubos valdžios institucijos išplatins licencijas įmonėms pagal jų teikiamas su kriptovaliutomis susijusias paslaugas.

Anot analitikų, Kubą išmanantis jaunimas gerai priėmė sprendimą leisti kriptovaliutą naudoti kaip teisėtą mokėjimo priemonę.

Kitas žemėlapio taškas, dėl kurio neišvengiamai bus priimtas sprendimas dėl kriptovaliutų naudojimo, yra Afganistanas. Šiuo metu Niujorko federalinis rezervų bankas įšaldė visas šalies užsienio valiutos atsargas 11 milijardų JAV dolerių. Talibanas tiesiog neturi kito pasirinkimo, nes vyriausybei reikia pinigų.

Be to, dabar Kongresas svarsto problemą, susijusią su likusiais JAV Talibano ginklais, kurių suma siekia daugiau nei 85 mlrd. JAV dolerių. Dabar Afganistane yra tik daugiau sraigtasparnių nei 85% pasaulio šalių. Jei užsienio valiutos rezervai netrukus nebus atrakinti ir jie nebus atrakinti vadovaujant Bideno administracijai, Talibanas neturės kito pasirinkimo, kaip parduoti šiuos ginklus užsienyje.

O Afganistaną supančios šalys yra beveik be matmenų ginklų pardavimo rinka. Natūralu, kad jo mokėjimas JAV doleriais ir net eurais bus didelis klausimas. Bet kriptovaliutai tai yra visiškai įmanoma sau.

Logiška, kad tiekus kaimynams tokį ginklų kiekį, jis bus naudojamas be jokių problemų. Juk ultraglobalizatorių užduotis yra maksimalus chaoso kiekis pasaulyje. Tačiau iškart po chaoso pradžios amerikiečiai kažkodėl blokuoja tokių šalių rezervus. Kuris, jūs suprantate, dėl to, kad neįmanoma prekiauti, neišvengiamai imsis naudoti kriptovaliutas.

Dabar jau yra keliolika tokių šalių, kurioms taikomos griežčiausios JAV bausmės ir kurios negali naudoti dolerio tarptautiniams atsiskaitymams, įskaitant Iraną, Iraką, Šiaurės Korėją, Venesuelą ir daugelį kitų šalių, kuriose dėl tam tikrų priežasčių naudojamas USDT ir BTC patogiau nei pagrindinė pasaulio valiuta …

Panašu, kad pačios JAV sukuria situaciją, kai sankcijas taikančios šalys yra priverstos kreiptis į kriptovaliutas kaip pagrindinę mokėjimo priemonę, taip pat tarptautinių atsiskaitymų ir rezervų priemonę. Per ateinančius 5 metus tokių šalių bus daug, nes chaosas tik augs.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *