Pirmoji kaip ir esminė problema, virusas nėra tinkamai izoliuotas ir neįrodyta, kad tai virusas (gali daugintis) ar kad jis patogeniškas (sukelia tą pačią ligą, beje, nepasireiškiančią jokiais specifiniais simptomais). Tie gražūs karūnuoti padarėliai, kaip nuotraukoje, yra nupiešti kompu pagal dailininko fantazijas, o ką iš tikrųjų atrado mokslininkai, galima pamatyti pirmoje nuorodoje, kur pateiktos poros burbuliukų nuotraukos, kurias padarė kinai, ir aprašymas, kad ‘virusas išskirtas 3 (!) pacientams ir nustatytos 2 nepilnos genetinės sekos ir viena pilna”. Tai pavadinta virusu ir pagal tas sekas pagaminti tyrimai. Taigi, pirmoji problema gali būti, kad tie 3 pacientai kažką bendro turėjo atsitiktinai ir dabar ta kažkokia bendra savybė tiriama visiems ir rodo kaimyno karvės pieno riebumą, o gal net ir jo nerodo.
Antra problemikė – pats tyrimas. Net jeigu jis ir tikrai nustato tą baisaus pribaisaus viruso genetinį kodą, yra toks dalykas kaip klaidingai teigiami ir klaidingai neigiami rezultatai, būdingi visiems tyrimams. PGR tyrimas, aprašytas čia, laikomas labai jautriu, bet net jei juo būtų aptinkama 99 proc. atvejų, ištyrus tokį miestą kaip Wuhanas būtų 100 000 klaidingai teigiamų rezultatų. Jeigu tie žmonės bus paliegę ir dar klaidingai gydomi – mirties ir suluošinimo išvengti bus sunku.
Trečia – atrodo, kad visa kuo stengiamasi tendencingai nustatyti teigiamą rezultatą, Net jei to paties žmogaus daugiau testų yra neigiami nei teigiami (o tai pasitaiko dažnai), jis vis tiek laikomas nešiotoju. Nešiotoju laikomi netgi tos pačios šeimos nariai, kurių VISI rezultatai neigiami, jei kažkas šeimoje ‘užsikrėtęs’.
Ketvirta, sakyčiau, didžiausia problema – šiai pandemijai nenumatyta savaiminio baigimosi mechanizmo. Pvz., SŪRS buvo susietas ir su simptomų buvimu, ir su teigiamu tyrimu. Tai reiškia, nustojus žmonėms sirgti, tyrimai nebeatliekami ir epidemija savaime išsikvepia, kaip ji ir padarė. COVID19 siejamas TIK su teigiamu testo rezultatu, nepriklausomai nuo simptomų, todėl šio savaiminio ‘išsikvėpimo’ mechanizmo neturi ir jo ‘epidemijos’ pabaiga priklauso nuo to, kada valdžia teiksis ją paskelbti. Kaip matome pas mus, su sveikatos priežiūra susijusią valdžią linkstama keisti policine ar karine valdžia, o tai nedžiugina ir geros ar greitos pabaigos nežada.
Beje, Kinijos staigus epidemijos suvaldymas būtent tuo ir paaiškinamas – kinai įtraukė į ligos apibrėžtį simptomus ir ėmė tirti tik sergančius pacientus, todėl skaičiai ėmė ir susitraukė, ir ‘epidemija’ baigėsi. Ką reiškė tie pirmieji vaizdai apie krintaliojimus gatvėje, išvis neaišku, nes Europoje nieks nekrintalioja. Taip pat, jeigu prisimintume ispaninio gripo epidemiją, dėl jo mirė nemažai žymių žmonių, o dabar ‘mirtis pjauna’ tik kažkokius niekam nepažįstamus ‘atvejus’.
Penktas irgi labai svarbus, jau minėtas, momentas – gydymas. Kurio nėra. Bet kažkas taikoma, ir taikomas pavojingas gydymas. Kuris, išnagrinėjus SŪRS rezultatus, nustekeno daugiau nei padėjo. Autorius rašo, kad COVID19 metu tas gydymas taikomas atsargiau. Tikėsimės, kad taip bus ir pas mus, nors reikia pripažinti, kad ‘gydymo’ dažnai žmonės klykia daugiau, nei gydytojai jį nori taikyti.
Kinai tyrimus padarė, savo ekonomiką baigę epidemiją išgelbėjo, bet Europa kažin ar eis šiuo keliu. Prieš kelias dienas Roberto Kocho instituto vadovas pasidžiaugė mažėjančiais skaičiais, bet iš karantino išlindusi Merkelė tuoj pat pareiškė, kad čia ne jokia ne pabaiga, o tik pradžia. Mūsiškiai irgi neatrodo, kad ruoštųsi naikinti suvaržymus, greičiau atvirkščiai. Juk suplanuota rasti virš 6000 ‘užsikrėtusių’, o jau kad mirčių prikepė, net pradedi abejoti mūsų medikų kompetencija: nei tie mūsų užsikrėtusių skaičiai labai dideli, o kelių atvejų nuo koronos mirties išgelbėti nepavyko. Bet kadangi esu tikra, jog medikai pas mus pakankamai geri, todėl linkstu abejoti, ar to kažko nustatymas koronaviruso testu apskritai susijęs su tų žmonių, kurių palaikus apdairiai sudegino, mirtimis.
Turbūt tų neracionalių skaičių reikia norint gauti kažkokias sumas iš ES. Visgi šalių ‘uždirbėjų’ nemažai, kaip rodo Italijos ir Ispanijos pavyzdys, ir šalys mokėtojos ima šiauštis. Tad gali būti, kad tie daugiatūkstantiniai atvejai bus dar peržiūrėti ir atitinkamai apkarpytos ‘pagalbos’. Bus daug triukšmo dėl nieko – sunaikintas smulkusis verslas ir dar turtingieji pernelyg nieko negaus.
Beje, dar viena tokia pandemija, turinti bent jau pirmąsias 3 problemas, paskelbta ir vyksta jau labai seniai – tai AIDS pandemija. Jos ‘sergamumo’ scenarijus neįtikėtinai panašus. Bet čia atskira išsami tema ir ji nepavojinga, kol nesiimama ‘karantinuoti’ ar prievarta šerti labai kenksmingais ir nepadedančiai vaistais, kurie, beje, skiriami ir ‘sergant’ koronomis.
Kaži, per kiek laiko bapkių už cenzūrą gavusio 15 bobučių nufeikins šį straipsnį 🙂
Straipsnio nuoroda komentare, ačiū Gabrielius Sevrukas už pamokymą 🙂
Leave a Reply